Informacje dla pacjenta przed poddaniem się zabiegowi depilacji laserowej i po nim

Wykonanie zabiegu depilacji laserowej Vectus w Clinica Cosmetologica to procedura krótka i jednocześnie nie wywołująca najmniejszych dolegliwości bólowych. Okazuje się jednak, że konieczne jest odpowiednie podejście i przygotowanie zanim poddamy się usuwaniu zbędnego owłosienia, jak i działania już po jego odbyciu. Właściwe postępowanie sprawi, że osiągniemy zdecydowanie lepsze rezultaty, a ryzyko ponownego pojawienia się owłosienia jeszcze spadnie.

Twórcy lasera diodowego Vectus zastosowali w nim najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które sprawiły, że możliwe stało się indywidualne dopasowywanie parametrów wykonywanego zabiegu. Innowacyjny czytnik Skintel dokonuje pomiaru, w czasie rzeczywistym, poziomu aktywnej melaniny w skórze. Głowica zbiera, magazynuje i przetwarza dane dotyczące koloru włosa, jego grubości i fototypu skóry oraz gęstości owłosienia w miejscu, gdzie ma zostać wykonany zabieg. Dzięki tej technologii oraz odpowiedniemu przygotowaniu usunięto ryzyko wystąpienia poparzeń po zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

 1. Zarejestruj się – umów się na wizytę kwalifikacyjną – wystarczy zadzwonić pod numer 58 506 64 95. Już na tym etapie poinformuj osobę rejestrującą o tym, jakie leki, suplementy i odżywki przyjmujesz na stałe oraz na jakie przewlekłe schorzenia cierpisz.
 2. Uzyskanie takich informacji, pozwoli osobie rejestrujące na bezpośrednie skonsultowanie się z lekarzem i poinformowanie Cię czy możliwe jest wykonanie zabiegu.
 3. Pamiętaj! – już w trakcie wstępnej rozmowy telefonicznej koniecznością jest zwrócenie uwagi na takie czynniki jak: epilepsja, ciąża, świeża opalenizna, trwająca lub niedawno zakończona terapia z zastosowaniem retinoidów – witamina A, przerwana ciągłość naskórka, przyjmowanie na stałe leków, których działanie obniża poziom krzepliwości krwi, przyjmowanie leków lub ziół o działaniu fotouczulającym, cukrzyca, przebarwienia, bielactwo, bliznowce, infekcje skórne, przeprowadzane w ostatnim czasie operacje chirurgiczne czy wszczepiony rozrusznik serca.
 4. Spotkanie kwalifikacyjne – jest to spotkanie ze specjalistom, który dokonuje dokładnego sprawdzenia stanu skóry pacjenta. W sytuacji, gdy pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości czy zmiany na skórze, pacjent jest kierowany na bezpośrednią natychmiastową konsultację dermatologiczną w Clinica Dermatologica.
 5. Jeśli nie występują żadne przeciwwskazania do wykonania zabiegu – depilacje przeprowadza się NATYCHMIASTOWO. W sytuacji, gdy umawiamy się na inny lub kolejny termin, w dniu zabiegu należy przybyć do Clinica Cosmetologica z dokładnie umytą skóra, nie pokrytą żadnymi kosmetykami, należy zrezygnować w tym dniu nawet z antyperspirantu.
 6. Kolejnym elementem przygotowania skóry do zabiegu jest jej dokładne ogolenie maszynką.
 7. Zabrania się usuwania włosków za pomocą pęsety, wosku czy depilatora przez okres 4 tygodni przed zabiegiem.
 8. Konieczne jest pielęgnowanie skóry i dbanie o nią przynajmniej w tygodniach poprzedzających zabieg, musimy powiem zadbać aby nie była ona przesuszona lub podrażniona.
 9. Jeśli niedawno się opalałyśmy i opalenizna na naszej skórze jest świeża zachodzi konieczność odczekania nawet 4 tygodni do momentu jej ustąpienia.
 10. Przez miesiąc przed zabiegiem nie stosujemy kremów o depilacji.
 11. Po kuracji antybiotykowej należy odczekać co najmniej 2 tygodnie przed przystąpieniem do zabiegu.
 12. Herbatki o zastosowaniu wyszczuplającym – z dziurawca czy nagietka należy odstawić na około 3 tygodnie przed zabiegiem.
 13. Wykonywanie złuszczania kremami, peelingami czy lekami jest zakazane przez okres tygodnia poprzedzającego zabieg.
 14. Co najmniej tydzień przed zabiegiem na twarz nie wolno wykonywać kosmetycznego oczyszczania twarzy.

Co specjalista zaleca po depilacji laserowej?

 1. Jeśli skóra jest podrażniona unikamy kosmetyków i preparatów, w których składzie występuje spirytus.
 2. N a podrażnioną skórę nie stosujemy mydła.
 3. Podrażnienie, zaczerwienienie i ewentualna opuchlizna samoistnie znikną ze skóry po kilku godzinach lub maksymalnie dniach.
 4. Jeśli zabiegowi poddane zostały pachy, nie wolno stosować antyperspirantów aż do czasu ustąpienia podrażnienia.
 5. Bezpośrednio po zabiegu, w czasie gdy utrzymuje się podrażnienie przez czas maksymalnie tygodnia, nie powinno się chodzić na basen, brać gorących kąpieli czy korzystać z sauny.
 6. Skóra poddana zabiegowi nie powinna być opalana przed co najmniej 4 tygodnie. Jeśli nie da się uniknąć wystawienia danego fragmentu na działanie promieniowania słonecznego należy stosować kremy z wysokimi filtrami SPF 50+ nawet kilka razy dziennie.
 7. Kolejne zabiegi zaliczane do serii depilacji laserowej wykonuje się w odstępach czasowych od 4 do 12 tygodni, w tym czasie nie wolno wyrywać włosków.
 8. Wskazane jest smarowanie podrażnionych miejsc kosmetykami o właściwościach łagodzących, jak penthanol czy bepanthen.
 9. Leki i kosmetyki złuszczające, leki i zioła światło uczulające nie mogą być stosowane przez co najmniej 2 tygodnie po zabiegu.

Cennik - depilacja laserem Vectus w Gdańsku