Vectus – laserowe usuwanie zbędnego owłosienia

Wykorzystanie Lesera diodowego Palomar Vectus w celu usuwania zbędnego owłosienia cechuje się wieloma zaletami, które zauważają sami pacjenci. Przede wszystkim czas zabiegu jest niezwykle krótki, co jest istotne w dzisiejszym świecie, w którym ciągle się gdzieś śpieszymy. Kolejną zaletą jest efektywność, która sięga 95%, tak więc ryzyko odrastania włosków jest minimalne. Konieczne jest również zaznaczenie, że laser Vectus wyróżnia się wyjątkowo wysokim poziomem bezpieczeństwa ze względu na zastosowane w jego budowie rozwiązania technologiczne.

Metoda depilacji laserowej z zastosowaniem innowacyjnego lasera diodowego Palomar Vectus jest dostępna już dziś, dla każdego pacjenta w Clinica Cosmetologica w Sopocie. Zapraszamy!

Leser Vectus stanowi owoc wieloletniej pracy wielu naukowców oraz specjalistów firmy Palomar Medical Technologies. Oparli się oni nie tylko na własnym doświadczeniu, ale również na regularnie i skrupulatnie przeprowadzanych testach, które umożliwiły im wprowadzenie optymalnych poprawek. Całość tych działań sprawiła, że na chwilę obecną laser diodowy Vectus jest uznawany za najlepsze rozwiązanie w dziedzinie usuwania zbędnego owłosienia, znane w medycynie estetycznej. Pacjenci podkreślają, że na taką opinie zasługuje on przede wszystkim z uwagi na fakt, iż z jego pomocą owłosienie zostaje usunięte na stałe.

Ta niesamowicie nowoczesne technologia powstała dzięki pracy naukowców z Harvard University w USA. Elementem potwierdzającym wysoki poziom skuteczności i bezpieczeństwa aparatury jest uzyskanie przez nią certyfikatu Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA). Na całym świecie renomowane kliniki oferują zabiegi z wykorzystaniem Lasera Vectus, tak więc dla Clinica Cosmetologica w Sopocie, również stanowił on niezbędne wyposażenie.

Depilacja laserowa Vectus Sopot - pachy

Wysoki poziom bezpieczeństwa

W działaniu lasera Vectus w trakcie przeprowadzenia zabiegu, nic nie jest pozostawione przypadkowi. Urządzenie przez cały czas utrzymuje poziom bezpieczeństwa na najwyższym poziomie. Liczne elementy elektroniczne oraz czujniki nieustannie kontrolują pracę urządzenia i wszystkie parametry, w razie potrzeb na bieżąco je korygując. Czynniki zewnętrzne nie mają wpływu na przebig zabiegu.

Skintel – czyli zabieg w pełni dopasowany do indywidualnych potrzeb skóry

Elementem najistotniejszym jest serce urządzenia, czyli opatentowany czytnik Skintel. Po przyłożeniu go do powierzchni skóry, dokonuje on sprawdzenia zawartego w niej poziomu melaniny w sposób rzeczywisty. Po dokonaniu odczytu, zgromadzone dane zostają przeanalizowane przez wbudowany procesor, który natychmiast dobiera odpowiednie parametry dla zabiegu. Takie działanie pozytywnie wpływa na poziom skuteczności całej procedury.

Bieżące pomiary poziomu melaniny sprawiają, że możliwe staje się przeprowadzenie zabiegu nawet po upływie zaledwie dwóch tygodniach od opalania. Jednocześnie nie istnieje tu ryzyko wystąpienia poparzeń, a skuteczność oraz efektywność pozostają utrzymane na najwyższym poziomie.

Bezbolesne usuwanie owłosienia

Pacjenci uważają, że jedną z największych zalet zabiegów z zastosowaniem lasera diodowego Vectus jest ich całkowita bezbolesność. Aby to osiągnąć, na głowicy zastosowano szkło szafirowe, które posiada właściwości chłodzące. Oprócz tego w urządzeniu wykorzystano nowoczesne rozwiązanie technologiczne o nazwie Advanced Contact Cooling. Na bieżąco dobiera ona odpowiednią moc chłodzenia do poziomu ciepła, jakie odczuwa pacjent. Chłodzące działanie odczuwane jest przed rozpoczęciem zabiegu, w jego trakcie oraz po jego zakończeniu.

W leserze diodowym Vectus zastosowano jeszcze jedno innowacyjne rozwiązanie, na które koniecznie należy zwrócić uwagę. Mowa o Photon Recycling czyli powierzchniach lustrzanych w głowicy, które dają możliwość wykorzystywania światła odbijanego od skóry i ograniczenia strat energetycznych.

Jakie efekty daje zabieg laserem Vectus?

Depilacja laserowa Vectus cechuje się wysokim poziomem skuteczności, określanym na 95%. Efekty są dobrze widoczne już po zaledwie jednym zabiegu, jednak z uwagi na różne fazy wzrostu włosa najlepiej zastosować się do wskazań specjalistów i przeprowadzić całą serię, dla pełnej satysfakcji. Najczęściej wykonuje się od 4 do 6 zabiegów, w odstępach czasowych od 4 do 10 tygodni. Zabiegi są bezpieczne i całkowicie bezbolesne. Co dla wielu osób bardzo istotne, również czas usuwania zbędnego owłosienia z wykorzystaniem tej technologii jest wybitnie krótki. Wynika to z różnorodności wielkości stosowanych głowic, które dają możliwość usunięcia owłosienia z całych pleców już w kilka minut.

Efekty zabiegu widzimy bardzo szybko, jednak zdecydowanie bardziej przekonująca jest ich trwałość. Jeśli poddamy się określonej przez specjalistę ilości zabiegów zyskujemy pewność, że całe zbędne owłosienie zostanie usunięte oraz że nie pojawi się ono ponownie. Jest to bardzo istotna la wielu pacjentów kwestia. Biorąc pod uwagę dłuższy okres czasu możemy również stwierdzić, że zabieg ten stanowi oszczędność dla naszego czasu oraz pieniędzy, ponieważ nie musimy już poddawać się czasochłonnym i bolesnym zabiegom usuwania nadmiernego owłosienia, które mają charakter jedynie doraźny.

Czemu wybrać zabieg Vectus w Clinica Cosmetologica w Sopocie?

W Clinica Cosmetologica w Sopocie zabiegi przeprowadzane są przez specjalistów, wyróżniających się wysokim poziomem doświadczenia, dzięki czemu świadczone usługi wyróżniają się najwyższym możliwym poziomem. Istotne jest również poparcie umiejętności rozbudowaną wiedzą medyczną, która pozwala na dobieranie najodpowiedniejszych metod leczniczych. Jeśli kosmetolog ma jakiekolwiek wątpliwości pacjent poddawany jest kontroli w Clinica Dermatologica. Dzięki odpowiedniemu personelowi zyskujemy możliwość uzyskania pełnego zadowolenia naszych pacjentów i zagwarantowania im najwyższego poziomu bezpieczeństwa.