Depilacja u Panów

Widok mężczyzny w salonie kosmetycznym czy medycyny estetycznej przestaje dziwić. Jeszcze do niedawna były to miejsca, w których bywały przede wszystkim Panie. Jednak tendencja uległa zmianie i Panowie poza klasycznym goleniu zarostu przed lustrem, chcą się pozbyć owłosienia z innych partii ciała. Wynika to ze względów estetycznych jak i higienicznych.

Depilacja laser Vectus Sopot mężczyzna

Dzisiaj mężczyzna oczekujący na depilację wybranej partii ciała stanowi normalny widok. Jeszcze jakiś czas temu wielu osobom wydawało się to co najmniej dziwne. Natomiast jedynymi grupami Panów, którzy regularnie poddawali swoje ciała depilacji byli pływacy oraz kolarze, dla których istotny jest każdy najmniejszy element wpływający na opływowość ciała podczas zawodów.

Do Clinica Cosmetologica w Sopocie na zabiegi depilacji laserowej zapraszamy również Panów!

Męska depilacja, czyli co depilują mężczyźni

Moda oraz trendy kulturowe nieustannie się przeobrażają. Obecnie nadmiar owłosienia również u mężczyzny jest nieestetyczny. Coraz większa ilość mężczyzn zauważa, że usuwanie zbędnego owłosienia pozytywnie oddziałuje na ich atrakcyjność. Zdecydowanie większą popularnością cieszy się szeroko pojęty metro seksualizm, jak również klasyczne dbanie o swój wygląd, naciski społeczne oraz pochodzące z różnych pism sprawiają, że dostrzegalna staje się potrzeba wprowadzania zmian w męskim wyglądzie i porzucenie wizerunku mężczyzny z dużą ilością owłosienia na ciele. Równie zauważalne jest, że wiele kobiet zdecydowanie chętniej wybiera na partnerów panów, którzy pozbywają się nadmiaru włosków.

Zdaniem wielu mężczyzn trwała depilacja laserowa stanowi opcje niezwykle korzystną, wygodną i chętnie się na nią decydują. Pośród partii ciała, które najpowszechniej poddają zabiegom znajdują się tors oraz pachy. Liczna grupa pozbywa się również nadmiaru owłosienia z pleców. Panowie dość często decydują się na zabieg ze względów czysto estetycznych. Jednak po upływie pewnego czasu zaczynają dostrzegać inne walory laserowego usuwania owłosienia laserem Vectus. Wskazują, że latem, szczególnie w upalne dni dbanie o odpowiednią higienę staje się zdecydowanie łatwiejsze. Dochodzi bowiem do znacznego obniżenia się poziomu potliwości i ograniczenia wydzielania nieprzyjemnego zapachu. Coraz chętniej panowie decydują się również na usuwanie zbędnego owłosienia z okolic pośladków oraz miejsc intymnych.

Plusy depilacji u Panów

Nadal decyzja o przeprowadzeniu męskiej depilacji stanowi raczej sytuację pokierowaną ogólno pojętą estetyką własnego ciała. Mężczyzna również zyskuje dzięki temu na pewności siebie i doprowadza do poprawienia kontaktów społecznych. Ogólnie rzecz ujmując usunięcie nadmiaru owłosienia pozytywnie oddziałuje na psychikę.

Kolejnym aspektem, który sprawia, że warto wyko konać męską depilację w Clinica Cosmetologica w Sopocie jest higiena. Pozbycie się nadmiaru owłosienia przykładowo pod pachami sprawi, że dojdzie do zmniejszenia poziomu potliwości oraz nieprzyjemnego zapachu, gdyż cząsteczki potu osadzają się dokładnie na włoskach. Po depilacji znacznie łatwiejsze stanie się używanie antyperspirantu, jak również utrzymanie jego działania na skórze.

Z pewnością fakt, iż zabieg depilacji laserowej, laserem diodowym Vectus w Clinica Cosmetologica w Sopocie jest krótkotrwały, skuteczny i całkowicie bezbolesny przemawia za tym, że naprawdę warto mu się poddać. Już zaledwie kilka godzin po opuszczeniu gabinetu nie zobaczymy na skórze nawet zaczerwienienia.