Jaki jest dokładny przebieg zabiegu depilacji laserowej?

Przede wszystkim cała procedura wykorzystująca laser diodowy Vectus jest wysoce skuteczna i krótkotrwała. Mniejsze partie ciała można skutecznie wydepilować już w zaledwie kilka minut. Dzieje się tak dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technicznym, które wykorzystano w urządzeniu.

Naukowcy z Harvard Uniwersity w Stanach Zjednoczonych, bardzo skrupulatnie podeszli do kwestii dobrania długości fali, jaką zastosowano w laserze diodowym Vectus. Ma ona 810 nm. Nad aparaturą pracowali przez wiele lat wybitni specjaliści, którzy stanowią gwarancję jej najwyższej jakości. Głównym wyznacznikiem wyjątkowego działania urządzenia jest rzeczywisty pomiar melaniny w skórze pacjenta, dzięki czytnikowi Skintel, co sprawia że możliwe staje się indywidualne dopasowanie parametrów zabiegu i maksymalne zwiększenie poziomu bezpieczeństwa.

Działanie lasera diodowego Vectus

Laser emituje światło, które pochłania barwnik zlokalizowany we włosie. Dochodzi wówczas do wytworzenia odpowiednio wysokiej temperatury i tym samym całkowite zniszczenie włosa. W laserze Vectus działają zaawansowane technologicznie, innowacyjne systemy pozwalające na dobierania odpowiedniego poziomu ciepła dla konkretnego pacjenta.

Na samym początku znajdujący się w głowicy urządzenia, opatentowany czytnik Skintel dokonuje pomiaru zawartości aktywnej melaniny w skórze i na podstawie zebranych danych dobiera odpowiednie parametry dla zabiegu. W tym celu specjalista bezpośrednio przed rozpoczęciem depilacji przykłada czujnik do skóry w miejscu, z którego ma zniknąć zbędne owłosienie.

Możliwość indywidualnego dopasowania mocy lasera i przebiegu całego zabiegu sprawia, że efektywność całej procedury jest bardzo wysoka. Jednocześnie zabieg staje się bardzo bezpieczny, a występowanie jakiegokolwiek ryzyka, jest tu jedynie teoretyczne.

Laser Vectus może zostać wykorzystany na dowolnej partii ciała, to jaką głowicę zastosuje specjalista uzależnione jest od obszerności danego obszaru. Przykładowo nogi lub plecy będą depilowane większą głowicą, która daje możliwość uzyskania bardzo dobrych rezultatów, przy jednocześnie krótkim czasie trwania zabiegu. W przypadku, gdy wykonana ma zostać np. depilacja wąsika, czyli zdecydowanie bardziej precyzyjna zastosowanie znajduje mniejsza głowica. Ten element całej aparatury emituje wiązki światła, które przekazuje do skóry, następnie są one od niej odbijane i wykorzystywane ponownie. W czasie zabiegu pacjent nie odczuwa dyskomfortu, gdyż nieustannie działa kontaktowe chłodzenie, które niweluje dolegliwości bólowe.

Jak przebiega zabieg laserem diodowym Vectus?

Jest to procedura bardzo krótka, która pochłania najczęściej od kilku do około 30 minut, przy większych partiach ciała. Zanim zgłosimy się na zabieg do kliniki, okolicę zabiegową należy dokładnie ogolić, umyć i nie nanosić na nią żadnych kosmetyków. Nie wolno się również opalać, jeśli przyjdziemy ze świeżo opaloną skórą konieczne będzie odłożenie zabiegu o jakieś 4 tygodnie. Również przez okres miesiąca przed zabiegiem nie wyrywamy włosków pęsetą, woskiem czy depilatorem, gdyż wówczas mogą one nie zostać usunięte i pojawi się konieczność powtórzenia zabiegu. Przez około tydzień przez zabiegiem nie wykorzystujemy również kremów do depilacji.

Gdy zgłosimy się do kliniki na zabieg zostaniemy odpowiednio, wygodnie ułożeni w specjalnym fotelu kosmetycznym. Ważne jest aby kosmetolog miał jak najlepszy dostęp do depilowanej okolicy ciała. Jeśli przeprowadzamy zabieg na nogach niezbędna staje się współpraca i zmienianie pozycji ciała.

Zabieg przebiega szybko i bezboleśnie. Po jego zakończeniu na skórze może być widoczne zaczerwienienie, podrażnienie lub lekka opuchlizna. Całkowicie znikają one w ciągu kilku godzin lub dni. Aby wpłynąć na ich złagodzenie można stosować preparat o działaniu łagodzącym jak bepanthen.

Jak wygląda zabieg Vectus Sopot - kobieta

Czego nie wolno przed zabiegiem depilacji laserowej?

  1. Nie pijemy herbatek odchudzających oraz ziołowych.
  2. Nie stosujemy antybiotyków oraz innych leków, które mogą spowodować wystąpienie reakcji nadwrażliwości na słońce.
  3. Nie przyjmujemy nagietka oraz dziurawca.
  4. Kosmetyków oraz leków złuszczających nie wolno wykorzystywać przez co najmniej tydzień przed zabiegiem.
  5. Nie stosujemy kremów z retinolem, isotretinoiną, oraz zawierających wysokie stężenia kwasów owocowych.