Laser diodowy Vectus a inne dostępne na rynku lasery

Pacjenci już po zaledwie kilku zabiegach z wykorzystaniem lasera diodowego Vectus w Clinica Cosmetologica są bardzo zadowoleni z rezultatów depilacji. Niezwykle istotnym faktem jest, że przeprowadzenie tej procedury nie powoduje najmniejszy dolegliwości bólowych i jest komfortowe. Laser diodowy Vectus działa zdecydowanie szybciej, wydajniej oraz dużo bezpieczniej niżeli nadal dostępne na rynku tańsze metody depilacji laserowej oraz metody wykorzystujące technologię intensywnie pulsującego światła.

Opracowaniem Lasera diodowego Vectus, wyprodukowany przez firmę Palomar Technologies, został skonstruowany przez wybitnych naukowców z Harvard Uniwersity w Stanach Zjednoczonych. Podstawą ich pracy było znalezienie rozwiązania idealnie wpisującego się w zapotrzebowania rynkowe, spełniającego oczekiwania konsumentów i przede wszystkim takiego, które stanie się niekwestionowanym liderem. Zespół inżynierów i naukowców pracował przez 10 lat nad udoskonalaniem możliwości aparatury i zwiększaniem komfortu pacjentów. To co stworzyli jeszcze bardzo długo pozostanie najlepszym sprzętem w tej dziedzinie na świecie.

Czym odznacza się laser Vectus?

Podstawowym elementem, który odróżnia laser Vectus od innych rodzajów laserów dostępnych na rynLaser Vectus Sopot - nogiku są jego najwyższe na świecie parametry techniczne. Pozwala to na maksymalne zwiększenie poziomu wydajności, co z kolei sprawia, że usuwanie zbędnego owłosienia trwa zdecydowanie krócej, np. depilacja pach trwa zaledwie około 5 minut.

W laserze Vectus zastosowano również opatentowaną i wyjątkowo innowacyjną technologię, o nazwie Photon Recycling, która sprawiła, że konieczne jest przeprowadzenie zdecydowanie mniejszej ilości zabiegów niżeli i konkurencji. Technologia ta oparta jest na niewielkich lustrach, których cały system został umieszczony w głowicy urządzenia. Dzięki temu zyskujemy możliwość ponownego wykorzystania światła, które już odbiło się od skóry. Takie rozwiązanie sprawiło, że podczas jednego zabiegu usuwanych jest zdecydowanie więcej włosków, oraz oszczędzana jest energia urządzenia. Niekiedy przy optymalnych ustawieniach, możliwe jest ponowne wykorzystanie nawet 80% energii.

Skintel to zdecydowanie największe osiągnięcie naukowców i element, który daje laserowi Vectus największą przewagę nad konkurencją. Jest to czytnik ilości aktywnej melaniny w skórze. Sprawdza jej poziom w czasie rzeczywistym, dobiera odpowiednie parametry zabiegu i na bieżąco modyfikuje ustawienia, sprawiając że zabieg jest w pełni spersonalizowany. Dzięki czynnikowi Skintel urządzenie gwarantuje pacjentom pełny i najwyższy poziom bezpieczeństwa, w porównaniu z którym konkurencja pozostaje daleko w tyle. W ten sposób w sposób całkowity wyeliminowano element błędu ludzkiego.

Nowoczesny zabieg musi być szybki i bezbolesny

Laser diodowy Vectus został wyposażony w jeszcze jedno wyjątkowe i nowoczesne rozwiązanie techniczne. Zapewnia ono komfortowy i w pełni bezbolesny przebieg zabiegu. Mowa o Advanced Contact Cooling. Jest to system chłodzący w głowicy urządzenia, ma on zdolność odpowiedniego dobierania poziomu chłodzenia do poziomu bólu, jaki odczuwany jest przez konkretną osobą. Skóra jest chłodzona przed, w trakcie oraz po impulsie, dzięki czemu nie ma najmniejszych negatywnych odczuć. W urządzeniach starszego typu chłodzenie odbywało się przed oraz po impulsie w związku z czym pacjent mógł odczuć ból.

Poszukując najlepszej depilacji laserowej warto zwrócić na jeszcze jeden element, który wyróżnia Vectus na tle konkurencji. Wysoki poziom wydajności sprawia, że mamy możliwość zaoszczędzenia dużej ilości czasu. Większość zabiegów pochłania zaledwie kilka lub kilkanaście minut. Zdecydowanie najwięcej czasu potrzeba, aby pozbyć się owłosienia z całych nóg, gdyż jest to duża powierzchnia skóry – taki zabieg trwa około 30 minut. Starsze urządzenia potrzebują na taki zabieg aż 3 godziny.

Niekwestionowaną przewagą jest również fakt, że laser Vectus usuwa także włosy rude oraz jasne, natomiast wcześniejsze rozwiązania dawały sposobność do pozbycia się jedynie ciemnych oraz grubych włosów.