Laser Vectus jest urządzeniem niezwykle innowacyjnym. Zabiegi z jego zastosowaniem cechują się najwyższym na rynku poziomem skuteczności, jednocześnie są przeprowadzane bardzo szybko i w sposób wygodny dla pacjentów. Jako, że jest to zabieg wykorzystujący technologię laserową, warto również zaznaczyć fakt, iż aparatura została skonstruowana w taki sposób, że zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Stworzenie Lasera Palomar Vectus pochłonęło lata pracy wybitnych naukowców z Harvard Uniwersity na terenie Stanów Zjednoczonych. Niezwykle istotną kwestią było dla nich perfekcyjne dopracowanie tego urządzenia. W efekcie uzyskali laser diodowy Vectus, który wykorzystywany jest w celu usuwania zbędnego owłosienia, wykorzystujący wiązkę o długości fali 810 nm.

Laser depilacyjny Palomar Vectus

Działanie lasera diodowego Vectus w Clinica Cosmetologica w Sopocie

Fototermoliza selektywna stanowi podstawę działania lasera diodowego Vectus. Aparatura wyposażona jest w specjalną głowicę, która emituje światło, to z kolei wnika w skórę i następnie zostaje pochłonięte przez łodygę włosa, a dokładniej przez znajdującą się w niej aktywną melaninę. Proces ten sprawia, że w łodydze włosa dochodzi do całkowitego zniszczenia komórek macierzystych. Działanie takie stanowi całkowite uniemożliwienie ich późniejszej regeneracji.

Specjaliści zalecają przeprowadzenie serii zabiegów z zastosowaniem lasera diodowego Vectus. Wynika to z naturalnego mechanizmu wzrostu włosa. Gdy podejmujemy pierwszy zabieg są one w różnych fazach wzrostu, w związku z tym nie ma możliwości odpowiedniego zadziałania i usunięcia wszystkich. Poddanie się zalecanej ilości zabiegów sprawia, że efektywność całej procedury sięga 95%. Może oczywiście pojawić się odrastanie włosków, jednak najczęściej jest ich niewiele oraz są bardzo cienkie i jasne, przez co niewidoczne.

Czym odznacza się laser diodowy Vectus?

Laser diodowy Palomar Vectus wyróżnia się pod względem konstrukcyjnym, gdyż opracowany został w oparciu o najbardziej innowacyjne rozwiązania technologiczne. Elementem, który zdecydowanie najsilniej przyciąga uwagę jest innowacyjny czytnik Skintel. Urządzenie to daje możliwość dokonywania bieżącego pomiaru poziomu melaniny w skórze i dopasowywania parametrów zabiegu do wymagań skóry obsługiwanego pacjenta.

Specjalista, wykonujący zabieg przykłada głowicę Skintel do skóry pacjenta dokładnie w miejscu, gdzie ma zostać przeprowadzona procedura usuwania zbędnego owłosienia. Aparatura dokonuje rzeczywistych pomiarów poziomu melaniny i dokonuje analizy zgromadzonych danych, samodzielnie ustawiając odpowiednie natężenie działania lasera. Działanie czytnika Skintel sprawia, że znacząco podnosi się bezpieczeństwo zabiegu wykorzystującego laser, ponieważ każdorazowo przed rozpoczęciem procedury zostaje automatycznie skorygowane działanie aparatury. Jest to rozwiązanie technologiczne, które niweluje ryzyko pomyłki, podnosi efektywność oraz wpływa na zadowolenie pacjenta.

Jednak to nie koniec nowoczesnych rozwiązań, jakie wykorzystano w budowie lasera Vectus. Technologia Photon Recycling umożliwia wykorzystywania światła odbijanego od powierzchni skóry. Głowica, którą specjalista prowadzi po powierzchni skóry pacjenta została wyposażona w lustrzane elementy, które dają możliwość jego odbijania. Dzięki takiemu rozwiązaniu impulsy są wykorzystywane kierunkowo i jednocześnie nie dochodzi do strat energetycznych.

Decydując się na zabieg depilacji laserowej, pragniemy aby został on przeprowadzony w sposób możliwie jak najbardziej komfortowy i bezbolesny. Twórcy lasera Vectus skupili się więc również na odczuciach i maksymalnej wygodzie pacjenta. Głowię wyposażono bowiem w szkło szafirowe, które działa chłodząco na skórę, jest to tzw. Advanced Contact Cooling, czyli innowacyjny system chłodzący, który sprawia, że pacjent nie odczuwa dyskomfortu w czasie zabiegu.